Πρόσκληση-Πρόγραμμα σε εκδηλώσεις με θέμα: «Όχι στη σχολική βία! Ναι στον αθλητισμό! »

bicycle-ride-logoΑπό τη διεύθυνση του Σχολείου εκδόθηκε η πρόσκληση που ακολουθεί για τις εκδηλώσεις που θα λάβουν χώρα στο Σχολείο και στους πέριξ αυτού χώρους την Παρασκευή 29 Μαΐου 2015. Δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα εκδηλώσεων
.

(Πηγή εικόνας: tupain58.com)

Πηλός και τέχνη.

sifnos-ceramicsΣτα πλαίσια του προγράμματος της Ευέλικτης Ζώνης την Παρασκευή 3/4/2015 οι μαθητές των τριών τμημάτων της Ε΄ τάξης του 13ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους Ζαχαριάδη Γιώργο, Καραμαργιό Χρήστο και Νικολακούλη Γιώργο, πραγματοποίησαν εκπαιδευτική εκδρομή στο εργαστήρι αγγειοπλαστικής της κυρίας Νοβακούδη Μαρίας στον Αμπελώνα Λάρισας.

(Πηγή εικόνας: www.e-sifnos.gr)